Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

O Šumavských okruzích.

Vítáme vás na Šumavských okruzích. Projekt je určen zejména příznivcům silniční cyklistiky, pro které je Šumava se svými stovkami kilometrů silnic a silniček skutečným rájem. Máme pro vás také okruhy pro běh či nordic-walking a zimní běžkařskou variantu. Okruhy mají svůj začátek a konec v samém centru Šumavy, vždy na Kvildě nebo Horské Kvildě.

Okruhy jsou značeny stejně jako sjezdové tratě dle své obtížnosti vzestupně zelenou, modrou, červenou a černou barvou.

Každý okruh je vyznačen v mapě, má délku změřenou pomocí gps a uvedeno převýšení. Máte tedy možnost předem odhadnout, zda je to okruh vhodný pro vás v ten který den. Pokud si nemůžete mapové podklady nahrát do navigace nebo vytisknout, můžete si je vyzvednout v informačních centrech na Kvildě a Horské Kvildě.

Vyjeďte si s námi legendární Svojše (8km, 600m převýšení), zajeďte si okolo Teplé i Studené Vltavy do Německa (např. na česko-německý Třístoličník), vyzkoušejte si legendární kostky u Prášil nebo si zajeďte přes Javorník k hradu Kašperk. Každý z okruhů vám přinese neopakovatelný zážitek.

Projeďte si s námi místa, která na Šumavě skutečně stojí za to. Jezděte po cestách, na kterých díky nám víte, co vás čeká. Ujistěte se spolu s námi, že Šumava je cyklistickým rájem.

Nulla ut mi a lectus aliquet mattis ut et enim. Sed ornare, sem ac scelerisque convallis, libero risus volutpat nulla, eu egestas lorem sem non mi. Nullam vitae adipiscing magna. Duis vestibulum ornare mauris luctus eleifend. Praesent ut mi eros. Nullam vel quam sed quam fermentum adipiscing ut vitae ipsum. Nullam tempor sodales tristique. Cras eu sem mi. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.
Aliquam viverra posuere ante ac tristique. Suspendisse facilisis massa vel tellus consequat ut porttitor lectus semper. Etiam faucibus volutpat arcu, commodo fermentum neque consequat vitae. Aliquam suscipit eleifend sem eu euismod. Fusce dignissim tellus ut lorem tristique ut egestas velit semper. In accumsan tincidunt porttitor. Aliquam bibendum lacus sed nibh vulputate et lacinia tortor lacinia.
Ut nec purus at nunc hendrerit eleifend. Aliquam erat volutpat. Proin dignissim faucibus ante, eget semper neque aliquam sed. Mauris velit est, scelerisque vitae rhoncus vitae, vestibulum non quam. Etiam tincidunt, quam vitae tincidunt sollicitudin, mi tortor interdum turpis, ut tincidunt nulla quam eget ipsum. Proin dignissim sapien eu dui interdum et fermentum mi consequat. Phasellus a egestas velit. Nulla a urna nisl. Etiam blandit, lacus eu lobortis venenatis, felis quam venenatis leo, id cursus dolor lectus id lorem. Mauris et nisi sed eros vehicula sollicitudin a in libero. Donec molestie elementum metus ut pellentesque.
Typ okruhů Počet okruhů Celková délka
běžecké 7 132 km
silniční cyklo 5 322 km
lyžařské 9 188 km
celkem 21 okruhů 642 km