Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

6 – Povinná četba Šumavských silnic.

Délka trasy: 41 km | Výškové převýšení: 644 metrů
Technická náročnost: * | Fyzická náročnost: **
Typ kola: silniční, trekové kolo

Stručný popis trasy
Horská Kvilda – Kvilda – Borová Lada – Knížecí Pláně – Židovská cesta – Bučina – Kvilda – Filipova Huť – Horská Kvilda

Podrobný popis trasy
Tato trasa by se dala zařadit do kategorie povinné silniční „četby“ Šumavou. Jedná se o nepříliš náročnou trasu s několika menšími kopci a atraktivními destinacemi, včetně možnosti příjemného osvěžení po trase.

Začínáme na Horské Kvildě, sjedeme kolem Jezerní slatě do Kvildy, kde pokračujeme stále z kopce dolů směr na Horní Vltavici. Projíždíme příjemným (ale chladným) údolím Teplí Vltavy přes Františkov, Svinnou Ladu až do Borové Lady, kde v serpentýně odbočíme z hlavní cesty doprava po cyklistické stezce směrem na Knížecí Pláně. Tím bychom měli jízdu z kopce pro dnešek z krku a připravíme se na mírné stoupání na Knížecí Pláně. Po zdolání kopce nás čeká už jen kousek po rovině a za chvíli dorazíme k oblíbenému místu všech turistů – restaurace Hájenka na Knížecích Pláních.

Po pokochání se krajinou a občerstvení se kousek vrátíme stejnou cestou, kterou jsme sem přijeli. Po cca 2km přijedeme k odbočce na tzv. Židovskou cestu. Zde odbočíme doleva směrem na Bučinu a pokračujeme lesní cestou a táhlým v závěru gradujícím stoupáním až na další rozcestí, kde se dáme opět doleva na Bučinu. Na Bučině lze využít příjemného občerstvení v nově otevřeném hotelu Alpská vyhlídka s výbornou kuchyní.

Následně pokračujeme cca 0,5km zpět po stejné cestě a dále stále rovně sjezdem z Bučiny do Kvildy, kde u kostela odbočíme vlevo (směr Modrava) a pokračujeme po této cestě až do Filipovy Huti. Hned na začátku Filipovy Huti po výjezdu z lesa odbočíme vpravo do kopce na cyklostezku, která nás bezpečně zavede do Horské Kvildy.

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Jezerní slať, Knížecí pláně, Bučina, Filipova huť.

Občerstvení
Horská Kvilda – Hotel Rankl
Kvilda – Pekárna Kvilda
Knížecí pláně – Hájenka knížecí pláně
Bučina – hotel Alpská vyhlídka
Filipova huť – Penzion Korýtko

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i obráceně.
2. Pokud máte MTB nebo trekové kolo, můžete z Knížecích Plání dojet na Bučinu po modré TZ, cesta je kratší, ale stoupání na Bučinu se stejně nevyhnete .
3. Kdo si chce trasu prodloužit, doporučujeme za Jezerní slatí odbočit vlevo na Vimperk, sjet na Pláně a cyklostezkou do Nových hutí a přes Šindlov do Borové lady (cesta je zde mnohem bohatší na výhledy do kraje).
4. Kdo již z Kvildy nechce stoupat do Filipovy Hutě, může si cestu v Kvildě zkrátit a jet rovnou na Horskou Kvildu.

GPS, KML a MapSource (Garmin) souřadnice ke stažení

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.