Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

10 – K Mezilesní slati.

Délka trasy: 11,7 km | Výškové převýšení: 231 metrů
Technická náročnost: ** | Fyzická náročnost: **
Povrch: šotolina, lesní stezka, travní povrch, asfalt
Riziko rozbahněnosti: ***

Stručný popis trasy
Horská Kvilda – Rozcestí U Daniela – Zlatá Studna – Rozcestí Na Hřebenovce – Rozcestí V sedle Přílby – Horská Kvilda

Podrobný popis trasy
Historicky, ale i běžecky zajímavý (a nepříliš náročný) okruh, kdy oběhneme kolem nepříliš známé a veřejnosti nepřístupné Mezilesní slati.

Začínáme na Horské Kvildě, běžíme po asfaltce směrem Kvilda až k odbočce vlevo na Zlatou Studnu (modrá TZ). Cesta zde začíná pozvolna stoupat a postupně se rovněž mění povrch cesty na šotolinu a hrubý asfalt. Cestou stoupáme až k odbočce na Zlatou Studnu, kde se dáme vpravo po modré TZ a nepříliš příjemným klesáním po rozbité cestě od lesní techniky se dostaneme až k rozcestí Zlatá Studna.

Na rozcestí Zlatá Studna se dáme vpravo, seběhneme z kopce dolů po červené TZ a po přebrodění potůčku pak vzhůru až na rozcestí Na Hřebenovce, kde odbočíme vpravo po zelené TZ. Následně přeběhneme hlavní silnici mezi Kvildou a Vimperkem a asi po 500metrech uvidíme odbočku vpravo po úzké stěrkové silničce. Po této silničce běžíme rovně, podruhé přeběhneme tutéž hlavní silnici (ale v jiném místě) a pokračujeme po úzké štěrkové silničce rovně několik kilometrů. Na dalším rozcestí, kdy už nebude možné běžet rovně, se dáme vpravo a další odbočkou vlevo a po této stezce doběhneme zpět na hlavní turistickou cestu mezi Horskou Kvildou a Zhůřím, po které jsme tento okruh začali. Zde se tedy dáme vlevo a seběhneme z kopce dolů zpět až do Horské Kvildy.

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Zlatá Studna

Občerstvení
Horská Kvilda – Hotel Rankl

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i v opačném směru, je to však poněkud náročnější na orientaci.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-10-k-mezilesni-slati