Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

14 – Mezi Kvildami.

Délka trasy: 10,75 km | Výškové převýšení: 165 metrů
Technická náročnost: ** | Fyzická náročnost: *
Povrch: převážně turistické chodníky a cesty
Riziko rozbahněnosti: **

Stručný popis trasy
Kvilda – U Tremlů – Jezerní slať – Horská Kvilda – Jezerní slať – Nad Kvildou – Kvilda

Podrobný popis trasy
A máme tady jednu trasu pro vyložené turisty, nenáročnou, pěknou, s pohodovým profilem a současně dostatečně dlouhou, abyste se aspoň trochu proběhli.
Začínáme na Kvildě, běžíme po asfaltce směrem Horská Kvilda až k točně autobusů, odkud začíná turistická stezka na Horskou Kvildu. Tato stezka pak v podstatě kopíruje hlavní cestu na Horskou Kvildu a vine se po louce po lesní a luční pěšině podél okraje Jezerní slatě na jedné straně a hlavní cesty na straně druhé.

Po dosažení Horské Kvildy kolem Jezerní slati se stejnou cestou vracíme zpět s tím, že cca 200metrů před rozcestím U Tremlů odbočíme vpravo směr Filipova Huť (dřevěný ukazatel u cesty). Seběhneme dolů, přes malý most překonáme Kvildský potok s Jezerní slatí po pravé straně (krásný výhled) a následně stoupáme po široké štěrkové cestě nad Kvildu, kde u hlavní silnice mezi Kvildou a Filipovou Hutí narazíme na žlutou TZ, po které se vydáme vlevo. Touto stezkou pak seběhneme až do Kvildy, do cíle dnešního okruhu.

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Jezerní slať

Občerstvení
Kvilda – Šumava Inn, Pekárna Kvilda
Horská Kvilda – Hotel Rankl

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i obráceně.
2. Okruh můžete zkrátit tak, že při cestě zpět kopírujete stejnou cestu, po které jste běželi cestou tam a neběžíte doprava přes Kvildský potok nad Kvildu.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-14-mezi-kvildami