Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

4 – Vzhůru na Přílbu!.

Délka trasy: 15,2 km | Výškové převýšení: 325 metrů
Technická náročnost: *** | Fyzická náročnost: ***
Povrch: šotolina, lesní stezka, travní povrch, asfalt
Riziko rozbahněnosti: **

Stručný popis trasy
Horská Kvilda – Zlatá Studna – V sedle Přílby – Přílba – U Tremlů – Horská Kvilda

Podrobný popis trasy
Krásný tréninkový okruh, běží se téměř pořád v lese, doporučujeme zařadit na trénink na pošmourné podzimní dny, takové počasí dává okruhu tajemný rozměr.

Začínáme na Horské Kvildě, běžíme po asfaltce směrem Kvilda až k odbočce vlevo na Zlatou Studnu (modrá TZ). Cesta zde začíná pozvolna stoupat a postupně se rovněž mění povrch cesty na šotolinu a hrubý asfalt. Cestou stoupáme stále vzhůru, na odbočce na Zlatou Studnu odbočíme vpravo po modré TZ, kde nepříliš příjemným klesáním po rozbité cestě od lesní techniky se dostaneme až k rozcestí na Zlaté Studně, na kterém se dáme vpravo z kopce dolů po červené TZ a po přebrodění potůčku pak vzhůru až na rozcestí Na Hřebenovce, kde odbočíme vpravo po zelené TZ a stoupáme asi 2,5km až na vrchol Přílba (1217 m.n.m.).

Po krátkém vydechnutí (cesta na kopec je opravdu dlouhá) sbíháme dolů až na rozcestí Pod Přílbou, kde odbočíme vpravo po modré TZ (směr Kvilda). Po této stezce běžíme příjemným lesem až na rozcestí U Tremlů, kde po seběhnutí louky přejdeme hlavní cestu a odbočíme doprava a po pěšině pod dráty elektrického vedení podél hlavní silnice po travnatém povrchu až k Horské Kvildě. Při cestě se nezapomeňte zastavit u Jezerní slati, je to velmi krásné a magické místo, zejména večer při západu slunce.

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Zlatá Studna, Jezerní slať

Občerstvení
Horská Kvilda – Hotel Rankl

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i obráceně.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-4-vzhuru-na-prilbu