Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

6 – Kolem Sokola (Těžkej arbajt!).

Délka trasy: 11,6 km | Výškové převýšení: 375 metrů
Technická náročnost: *** | Fyzická náročnost: ***
Povrch: šotolina, lesní stezka, travní povrch, asfalt
Riziko rozbahněnosti: **

Stručný popis trasy
Horská Kvilda – podél Hamerského potoka – Antýgl – Filipova Huť – Pod Březovou horou – Horská Kvilda

Podrobný popis trasy
Dnešní okruh je sice kratší na délku, ale o to náročnější na stoupání, takže, pozor, nepodceňovat přípravu!

Začínáme na Horské Kvildě u hotelu Rankl, odkud seběhneme po zelené TZ k Hamerskému potoku a před mostem přes potok se dáme doprava po modré TZ směrem na Antýgl. Při klesání na Antýgl můžeme vidět po levé straně pozůstatky zlatokopecké činnosti na Hamerském potoce ve středověku, tzv. sejpy. Pokračujeme krásnou lesní cestou podél Hamerského potoka až k rozcestí před Antýglem, kde odbočíme prudce doleva do kopce po žluté TZ směrem na Filipovu Huť.

Tady začíná těžkej arbajt! Po žluté TZ pak stoupáme až k Jelenímu vrchu (1176 m.n.m.) po široké kamenité cestě s úžasnými výhledy na Poledník a hřeben Šumavy (pokud tedy máte na výhledy dostatek sil). Na úplném vrcholu kopce se cesta narovnává, přičemž odbočíme prudce vpravo na žlutou TZ a následně mírně klesneme do Filipovy Huti k rozcestí Filipova Huť. Na tomto rozcestí odbočíme vlevo po žluté TZ (směr Kvilda) a stoupáme luční a následně lesní cestou až k rozcestí Pod Březovou horou, kde se dáme opět vlevo na zelenou TZ (směr Horská Kvilda).

Po zelené TZ (bývalá Zlatá stezka ze středověku, po které dováželi kupci v dobách středověku zboží až z Pasova) seběhneme z kopce dolů do Horské Kvildy, kde přejdeme most přes Hamerský potok a vystoupáme k startu a cíli dnešního okruhu, hotelu Rankl. Občerstvení zde přijde zcela určitě vhod!

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Filipova Huť, Hamerský potok, sejpy u Hamerského potoka

Občerstvení
Horská Kvilda – Hotel Rankl
Filipova Huť – Penzion Korýtko

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i obráceně.
2. Okruh lze zkrátit o cca 2km, pokud po výběhu na Jelení vrch neodbočíme vpravo po žluté TZ, ale pokračujeme po stejné široké kamenité cestě stále rovně, kdy doběhneme na silničku spojující Filipovu Huť s Horskou Kvildou. Zde odbočíme vlevo a seběhneme dolu do Horské Kvildy.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-6-kolem-sokola