Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

8 – Kolem orla.

Délka trasy: 10,5 km | Výškové převýšení: 250 metrů
Technická náročnost: *** | Fyzická náročnost: ***
Povrch: šotolina, lesní stezka, travní povrch, asfalt
Riziko rozbahněnosti: **

Stručný popis trasy
Kvilda – Rozcestí U Starých Hutí – Pod Přílbou – U Tremlů – Kvilda

Podrobný popis trasy
Krátká, členitá trasa na zhruba hodinové proběhnutí kolem Kvildy a nejvyšší hory v jejím okolí, Orla (1182 m.n.m.) – takhle je možné charakterizovat dnešní okruh, trasa využívá zejména v části okolo Kvildy méně frekventované turistické cesty.

Okruh začínáme v Kvildě u kostela na rozcestí, kde se napojíme na žlutou TZ, která kopíruje hlavní silnici dolů směrem na Borovou Ladu. Asi 200 metrů za cedulí označující konec obce Kvilda se žlutá TZ stáčí doleva do kopce, po této místní cestě skrz část Vilémov pokračujeme rovně do kopce až k lesu a pak rovně až na rozcestí U Starých Hutí. Zde odbočíme doleva po modré TZ (směr Kvilda). Zde pozor, asi 300metrů za rozcestím se modrá TZ stáčí doprava do lesa, pokud poběžíte příliš rychle, pozor, ať nepřehlédnete! Po této stezce běžíme příjemným lesem přes Rozcestí Pod Přílbou a dále rovně až na rozcestí U Tremlů, kde po seběhnutí louky přejdeme hlavní cestu a odbočíme vlevo a po pěšině podél cesty doběhneme zpět na Kvildu ke kostelu, kde okruh končí.

A vzhledem ke skutečnosti, že máme tento okruh velice rádi, rozhodli jsme se jej zařadit do našich sportovně-testovacích okruhů, na kterých si můžete změřit své síly s ostatními. Zkuste to, nebudete litovat, okruh si zcela jistě oblíbíte! Do naší „síně slávy“ se dostanete absolvováním tohoto okruhu a následně uvedením svého výsledného času ZDE [BUDE DOPLNĚNO]. Pokyny najdete rovněž pod odkazem.

Zajímavá místa, výhledy
Jezerní slať

Občerstvení
Kvilda – Šumava Inn, Pekárna Kvilda

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze absolvovat i obráceně.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-8-kolem-orla