Šumavské okruhy - běžecké (trail) Šumavské okruhy - silniční kolo Šumavské okruhy - běžky
Open
X

9 – Z Horské Kvildy do rodiště obra Rankla Seppa a zpět.

Délka trasy: 11,5 km | Výškové převýšení: 188 metrů
Technická náročnost: ** | Fyzická náročnost: **
Povrch: šotolina, lesní stezka, travní povrch, asfalt
Riziko rozbahněnosti: ***

Stručný popis trasy
Horská Kvilda – Rozcestí U Daniela – Zlatá Studna – Rozcestí U tří jedlí – Ranklov – Rozcestí U tří jedlí – Horská Kvilda

Podrobný popis trasy
Historicky, ale i běžecky zajímavý (a nepříliš náročný) okruh, kde našim cílem bude zaniklá osada Ranklov, kde se podle knihy Karla Klostermanna „V ráji šumavském“ narodila legendání šumavská postava – obr Rankl Sepp. Více se o této legendě můžete dozvědět třeba ZDE.

Začínáme na Horské Kvildě, běžíme po asfaltce směrem Kvilda až k odbočce vlevo na Zlatou Studnu (modrá TZ). Cesta zde začíná pozvolna stoupat a postupně se rovněž mění povrch cesty na šotolinu a hrubý asfalt. Cestou stoupáme stále vzhůru, na odbočce na Zlatou Studnu odbočíme vpravo po modré TZ, kde nepříliš příjemným klesáním po rozbité cestě od lesní techniky se dostaneme až k rozcestí Zlatá Studna, na kterém se vlevo opět do kopce po žluté TZ, až dorazíme k dalšímu rozcestí U Tří jedlí, na kterém se dáme doleva po neznačené lesní cestě. Na této cestě může být mnoho úseků v značném stádiu rozbitosti a rozbahněnosti, takže si dejte pozor na kotníky. Po této stezce seběhneme až k zaniklé obci Ranklov, kde je umístěna i pamětní cedule. Po stejné cestě se dostaneme zpět k rozcestí U tří jedlí, kde odbočíme vpravo a seběhneme zpět do Horské Kvildy.

Zajímavá místa, výhledy
Horská Kvilda, Zlatá Studna, Ranklov

Občerstvení
Horská Kvilda – Hotel Rankl

Varianty, zkratky, odbočení z trasy
1. Trasu lze i prodloužit, a to na rozcestí U tří jedlí neběžíme zpět do Horské Kvildy, ale dáme se vlevo (směr Zhůří) a ze Zhůří se můžeme vrátit do Horské Kvildy po zelené TZ.

GPS souřadnice ke stažení Odkaz na trasu na www.cykloserver.cz

Pokud budete potřebovat jiné formáty datového zápisu pro vaše navigace, použijte některý z internetových konvertorů, například GPSies.

sumavske-okruhy-beh-9-do-rodiste